Księżyc w znakach

12 sierpnia 2007 o 12:46 | Napisane w Księżyc, Planety w znakach, znaki zodiaku | 4 Komentarze

Księżyc w Baranie:

Przepełnia Cię żywiołowa energia i entuzjazm. Na wyzwania reagujesz agresywnie, niecierpliwie, gwałtownie i bezpośrednio. Szybko puszczasz w niepamięć frustracje i krzywdy. Twoje działanie i decyzje są odważne, ale pospieszne i niedostatecznie przemyślane, często ulegają zmianie. Masz dużo energii, cechuje Cię aktywność i impulsywność. Jesteś odważny, władczy i energiczny. Lubisz przejmować inicjatywę w kierowaniu domem.

Nie tolerujesz mieszania się innych osób do Twoich spraw. Realizujesz się poprzez działanie, brawurowe podejście do problemów. Energicznie bronisz swojego zdania. Masz licznych znajomych, z którymi lubisz się spotykać i bawić.

Poszukaj zajęcia, w którym będziesz cały czas w ruchu. Długotrwałe siedzenie za biurkiem szybko Cię znuży.

Księżyc w Byku:

Uczucia jakimi obdarzasz ludzi są głębokie i trwałe. Powoli reagujesz na doświadczenia, zachowujesz stabilność i równowagę. Cechuje Cię praktyczność, dobroduszność, przywiązanie i wierność. Szukasz bezpieczeństwa w namacalnych, trwałych przedmiotach oraz w przewidywalnych sytuacjach. Możesz mieć skłonność do lenistwa i nadmiernego przywiązania do materialnego komfortu.

Masz łagodne usposobienie, Twoje relacje z ludźmi cechuje zgodność, uprzejmość, zrównoważenie i silna zmysłowość. Twój wymarzony dom znajduje się wśród bogactwa i luksusu, otoczony przyrodą i wypełniony dziełami sztuki. Doświadczenia, związki i znajomości często oceniasz pod kątem własnych korzyści, wymagasz dowodów uczuć. W związkach międzyludzkich głęboka potrzeba bezpieczeństwa, którą odczuwasz, może czasem prowadzić do zaborczości i chęci kontroli partnera. Potrzebujesz dużo ciepła od swojego partnera.

Szyk i elegancja, jakie Cię cechują mogą Ci pomóc w pracy związanej ze światem sztuki i dyplomacji. Masz zmysł do prowadzenia intratnych interesów.

Księżyc w Bliźniętach:

Twoje nastroje są zmienne, cechuje Cię niezdecydowanie oraz chwiejność emocjonalna, która może niestety być przyczyną wielu stresów. Cechuje Cię wielki głód intelektualny i talenty literackie. Natychmiast reagujesz na wszelkie bodźce, masz w sobie ogromną ciekawość, chłonność intelektualną i zdolności poznawcze. Łatwo przyswajasz nowe poglądy. Żyjesz szybko, często ulegasz fantazjom i zachciankom. Zwykle angażujesz się w kilka rzeczy naraz. Masz otwartą, przyjazną i wesołą osobowość. Czujesz potrzebę mówienia o swoich uczuciach. Jesteś inteligentny, aktywny i nie lubisz siedzieć cicho w jednym miejscu.

Posiadasz dużą zdolność przystosowania się do środowiska, ludzi i sytuacji, prowadzącą niekiedy do dwulicowości i mówienia ludziom tego, co chcieliby usłyszeć. Twoje reakcje emocjonalne na ludzi i zdarzenia są szybkie i powodowane ciekawością. Twój wymarzony dom jest otwarty na kontakty towarzyskie, posiada dużą bibliotekę i koniecznie dostęp do internetu.

W pracy szukaj zajęcia, które pomoże Ci się rozwijać intelektualnie i zapewni Ci kontakt z ludźmi.

Prawdopodobne dziedziny, w których będziesz się najlepiej realizować, to: literatura, dziennikarstwo, instytucje naukowe i telekomunikacja oraz handel i podróże

Księżyc w Raku:

Cechuje Cię silna uczuciowość oraz głębokie reakcje psychiczne na wszelkiego rodzaju wrażenia i wpływy. Twoje cierpienia duchowe objawiają się brakiem apetytu i uciskiem na żołądku. Bardzo przejmujesz się krytyką i odrzuceniem przez otoczenie. Cechuje Cię oddanie, ofiarność i wierność. Masz skłonność do niepotrzebnego zamartwiania się i zamykania w sobie.

Czujesz się bezpiecznie, kiedy inna osoba okazuje Ci troskę i ciepło. W nowym otoczeniu masz trudności z przystosowaniem się, reagujesz nieśmiało i bojaźliwie. Związki partnerskie opierasz na całkowitym oddaniu i poświęceniu, co może grozić także nieumiejętnością zakończenia nieudanych związków. Swoją matkę i ważne dla Ciebie kobiety odbierasz jako pełne ciepła i wrażliwości, opiekuńcze osoby. Twój wymarzony dom jest zapewne twierdzą, od wewnątrz ciepły, dający schronienie, wypełniony pamiątkami z przeszłości. Cechuje Cię opiekuńczość wobec innych, ciepło i troskliwość.

Posiadasz wysoki potencjał zdolności twórczych, szacunek dla sztuki; słuchasz głosu intuicji. Zawody, w których będziesz czuć się dobrze, są związane z zapewnieniem innym ludziom bezpieczeństwa, żywności i schronienia.

Księżyc w Lwie:

Odczuwasz potrzebę dominowania nad ludźmi i dramatyzowania sytuacji. Doświadczane przez Ciebie uczucia i pragnienia są żywe i entuzjastyczne. Reagujesz ciepło, serdecznie i z prostotą dziecka. Odznaczasz się dużym honorem w sprawach pieniężnych i sprawiedliwością w konfliktowych sytuacjach. Posiadasz żywą wyobraźnię oraz dużo fantazji. Masz skłonność do przeceniania siebie i folgowania wybuchom złości. Twoja uparta duma nie pozwala przyznać Ci się do pomyłki, starasz się mieć zawsze ostatnie słowo. Twój wymarzony dom jest słoneczny, nowoczesny, urządzony z przepychem, tętniący życiem i w jakiś sposób wielki.

Łatwo nawiązujesz kontakty z ludźmi. Masz dużą pewność siebie, potrafisz radzić sobie samodzielnie w życiu i masz talenty organizacyjne. Lubisz zabawę, hazard i spekulacje, rozrywki, w których możesz przewodzić. Chętnie pomagasz ludziom, masz szczodrą, czasem wręcz rozrzutną naturę; ważne jest jednak dla Ciebie bycie docenionym za swoje zasługi. Masz poczucie godności i honoru. Udzielasz wiele twórczej energii otoczeniu, potrafisz dodawać sił i zapału innym, a także ich rozbawić. Potrzebujesz aby Cię podziwiano i doceniano. Cechuje Cię namiętność, żywiołowość, potrafisz błyszczeć i oczarować płeć przeciwną.

Najbardziej będą odpowiadały Ci zawody aktywne i te, w których można coś tworzyć. Masz również talent aktorski i pedagogiczny.

Księżyc w Pannie:

Cechuje Cię wierność, powściągliwość i wstrzemięźliwość. Żyjesz oszczędnie i skromnie. Na życie patrzysz krytycznym i praktycznym okiem, potrafisz się przystosować do jego wymagań. Zwracasz uwagę na detale. Cenisz sobie porządek w domu, dbasz o higienę osobistą i zdrowie, przestrzegasz diety. Gotujesz smacznie, przy czym prawidłowość odżywiania jest dla Ciebie równie ważna, jak smak potraw. Twój wymarzony dom jest przede wszystkim urządzony praktycznie i jest czysty. Czasem nadmierne przejmujesz się błahymi szczegółami. Bezustanne analizowanie emocji hamuje Twoją wrażliwość. Masz wrodzoną tendencję do wątpienia w siebie. Może Cię w życiu krępować nadmierna wstydliwość, nieśmiałość i skromność.

Lubisz pomagać innym, umiesz pocieszyć i wesprzeć cierpiących. Jest dla Ciebie ważne, by być osoba pożyteczną. Pozytywny obraz siebie wzmacniasz poprzez służenie innym i uczynność.

Masz dobrą pamięć i łatwość uczenia się języków obcych. Jesteś osobą niezwykle pracowitą i odpowiedzialną. Satysfakcję osiągniesz w instytucjach dobroczynnych, pomocy społecznej i medycynie.

Księżyc w Wadze:

Masz słabość do muzyki, pięknych rzeczy, urodziwych ludzi i ładnych strojów. Zanim zareagujesz, rozważasz wszystkie za i przeciw, co może czasem prowadzić do niezdecydowania. Cechuje Cię układność, delikatność i urok osobisty. Matka i inne ważne dla Ciebie kobiety są towarzyskie, eleganckie, mają zmysł artystyczny; możliwe że łączy Cię z nimi partnerska więź. Twój wymarzony dom jest przestronny, elegancko urządzony i tętni życiem towarzyskim. Twój wygląd i maniery są pełne wdzięku i elegancji, zachowujesz się uprzejmie, kulturalnie i tolerancyjnie.

Partnerstwo odgrywa ogromną rolę w Twoim życiu. Zdarza się, że nieharmonijny związek odbija się na Twoim zdrowiu. Bez ludzi odczuwasz pustkę, źle znosisz dłuższe okresy samotności. Masz towarzyskie i romantyczne usposobienie. Szukasz zgody za wszelką cenę. Dzięki licznym kontaktom towarzyskim, gościnności i skłonności do rozrywek, jesteś osobą bardzo popularną. Zwracasz uwagę co inni ludzie o Tobie sądzą, jaka jest ich opinia i reakcje. Łatwo ulegasz wpływom. Masz skłonność do niestałości, flirtów i przygód miłosnych.

Możesz osiągnąć powodzenie w pracy w instytucjach zajmujących się kulturą i sztuką, a także w pracy polegającej na kontakcie z ludźmi.

Księżyc w Skorpionie:

Cechuje Cię silna i głęboka emocjonalność, duże poczucie niezależności oraz intensywność przeżyć. Masz niebywałą zdolność koncentracji, posiadasz wiele siły wewnętrznej i samokontroli. Odważnie podejmujesz ryzyko, wytrwale realizujesz swoje plany. Doprowadzasz sprawy i wrogów do końca 😉 Jesteś osoba niezwykle zmysłową i namiętną. Cechuje Cię samowolność, impulsywność i upór.

W kontaktach z ludźmi brakuje Ci czasem subtelności, wypowiadasz się zwięźle i szybko działasz. Reagujesz intensywnie, choć gdy wymaga tego sytuacja potrafisz kontrolować swoje emocje. Dzięki głębi uczuć i skrytości unosi się wokół Ciebie atmosfera tajemniczości i charyzmy. Wobec ludzi, którzy zranili Twoje uczucia postępujesz bezwzględnie, mściwie i długo pamiętasz swoje krzywdy. Groźby nie robią na Tobie wrażenia. W związkach osobistych cechuje Cię zazdrość, zaborczość i chęć kontroli. Z matką i innymi ważnymi dla Ciebie kobietami łączą Cię bardzo silne uczucia. Zazwyczaj rozumiesz ludzkie motywacje i bezbłędnie rozszyfrowujesz emocje swoich rozmówców.

Dzięki swojej przenikliwości i intuicji masz talent do pracy polegającej na „rozszyfrowywaniu” ludzi i motywów ich postępowania.

Księżyc w Strzelcu:

Cechuje Cię żywe usposobienie, szczerość, otwartość i ruchliwość, ale Twoja natura jest niestała, ulegająca humorom. Często zmieniasz miejsce pobytu, potrafisz się dostosować do otoczenia. Lubisz aktywność fizyczną i sport. Zwracasz uwagę na rozwój wewnętrzny. Sięganie i propagowanie swoich ideałów daje Ci wewnętrzne zadowolenie. Posiadasz wrodzony optymizm. Często działasz pośpiesznie, bez zastanawiania się nad konsekwencjami i w rezultacie podejmujesz pochopne decyzje. Pragniesz natychmiast wcielić swe zamiary w życie. Cechuje Cię pewność siebie.

Masz otwartą naturę, lubisz poznawać nowych ludzi. Chętnie przekazujesz innym posiadana wiedzę i to czego się właśnie dowiedziałeś. Wobec otoczenia postępujesz otwarcie, wielkodusznie i lojalnie. Jesteś szczerym, pomocnym przyjacielem. Ludzie mogą czasem nadużywać Twojej łatwowierności.

Praca, którą wykonujesz musi Ci dawać duże poczucie niezależności i rozwoju.

Księżyc w Koziorożcu:

Kontrolujesz swoje reakcje na doświadczenia i starasz się nie uzewnętrzniać uczuć. Reagujesz rozważnie, z dużą dozą samokontroli i stanowczości, czasem z założenia krytycznie i negatywnie. Utrzymujesz opanowaną twarz, prezentujesz chłód i niechęć do okazywania czułości. Jesteś osobą nieśmiałą. Dobrze czujesz się w roli opiekuna. Silnie utożsamiasz się z rodziną i tradycją, ale trudno ocenić czy z powodu miłości i oddania, czy z poczucia odpowiedzialności. Bierzesz życie bardzo serio. Ze względu na swoją niekiedy przesadną ostrożność możesz później przeklinać niewykorzystane możliwości. Możesz brać na siebie zbyt dużo obowiązków. Potrafisz odkładać na bok sprawy osobiste, aby je wypełniać.

Zamiast podzielić się z drugą osobą swoimi problemami, zamartwiasz się nimi w samotności. Jesteś zapobiegliwym, gospodarnym i odpowiedzialnym rodzicem. Cechuje cię praktyczność i oszczędność. Twoja matka posiada silną wolę i ambicję, ale obowiązki zajmują jej tyle czasu, że nie poświęca ci dużo czasu i uczuć.

Zawody, które odpowiadają Twojej naturze wymagają wysiłku, poświęcenia, konsekwencji i odpowiedzialności.

Księżyc w Wodniku:

Cechuje Cię bardzo żywa, twórcza wyobraźnia i duża intuicja. Twoje emocje są nieprzewidywalne. Często popadasz ze skrajności w skrajność. Niełatwo Cię zaskoczyć, przestraszyć, wywołać odrazę czy zdziwienie. Cechuje Cię ogromna niezależność, chęć formułowania własnych opinii. Twoje dążenia wolnościowe mogą powodować trudność w dostosowaniu się do społeczeństwa i samowolę. Pragniesz prawa do nieskrępowanego wyrażania uczuć i żądasz pełnej wolności w swym domu. Zdarzają Ci się momenty nieobliczalności, niezrozumiałe kaprysy i dziwactwa.

Zazwyczaj reagujesz na ludzi z entuzjazmem, życzliwością i pełnym zaangażowaniem. Świetnie rozumiesz potrzeby ludzkości i szanujesz godność człowieka. Chętnie pomagasz innym, jesteś wiernym, opiekuńczym przyjacielem. Odczuwasz obawę przed poważnymi związkami uczuciowymi, z uwagi na możliwość zagrożenia wolności osobistej.

Praca która przyniesie Ci satysfakcję może być związana z podróżami, nauką lub techniką, wykonywaniem wolnego zawodu oraz udziałem w niekonwencjonalnych stowarzyszeniach.

Księżyc w Rybach:

Jesteś osobą niezwykle wrażliwą i współczującą. Masz artystyczną duszę, twórczą wyobraźnię, zamiłowanie do sztuki, muzyki lub tańca. Twoje życie uczuciowe jest bardzo bogate. Często marzysz i fantazjujesz, odrywając się od realnego świata. Wena twórcza lub stan natchnienia powodują, że zapominasz zupełnie o rzeczywistości. Posiadasz skłonność do romantyzmu, czasem do mistyki. Łatwo ulegasz namowom i nałogom, czasem zbyt biernie poddajesz się wydarzeniom.

Twoje związki uczuciowe są idealistyczne i romantyczne. Wobec ludzi zachowujesz się dobrodusznie, ustępliwie i pojednawczo. Okazujesz innym dużo troski, miłości i zrozumienia. Spełnienie przyniesie Ci służba ludzkości lub realizacja wizji artystycznej. W kontaktach z ludźmi brakuje Ci pewności siebie.

Możesz odkryć siebie w zawodzie artystycznym lub takim, w którym dasz coś z siebie innym: opiekę, ciepło i wrażliwe serce.

Reklamy

4 Komentarze »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

 1. […] […]

  Polubienie

 2. Księżyc w Wodniku

  Z moich obserwacji wynika, że osoby, które mają takie położenie, i/lub silne aspekty do tego, często odczuwają niechęć do posiadania potomstwa. Piszę też na pdst. swojego horoskopu. Choć nie mam problemu z nawiązaniem kontaktu z dzieckiem (ale takim, które już rozmawia, z mniejszymi dziećmi właściwie nie wiem, co można robić, chyba jedynie siedzieć i patrzeć), – to odczuwam wewnętrzną niechęć by być rodzicem, męczy mnie sama myśl o tym. Lubię mieć czas na zajmowanie się swoimi sprawami i nie wyobrażam sobie, że miałby mnie ktoś nieustannie absorbować.

  A czy Pani, ma jakieś poczynione obserwacje w tym temacie?

  Pzdr.

  Polubienie

  • @Leokadia, dzięki za ciekawy wpis, ja znam wiele osób z Księżycem w Wodniku, które są wspaniałymi rodzicami i znakomicie wypełniają się w tej roli, niektórzy z nich są nawet nadopiekuńczy. Myślę, że niechęć do posiadania dziecka opisuje szerszy układ w horoskopie, niż tylko sam Księżyc. Nie ma jednoznacznie brzmiącego opisu: księżyc w Wodniku, to niechęć do dzieci, to byłoby zbyt proste, prawda? 😉 Nie wiem ile masz lat, ale o niechęci mówiłabym dopiero w okolicach 40 roku życia, bo to się może bardzo zmienić. Każda cecha wypatrzona w horoskopie, aby była silna i jednoznaczna, musi znaleźć swoje potwierdzenie w kilku innych układach. Istotna jest także nasza przemiana w życiu, którą opisują tranzyty i dyrekcje, a obserwując je mamy szansę dostrzec jak dana cecha w nas ewoluuje. pozdrawiam ciepło, Olga 🙂

   Polubienie

 3. chciałabym zapytać jak obliczyc to w jakim znaku ma sie księżyc . urodziłam się 16.09 . 1996 . o godz . 22.33 . wiem juz że jestem panną asendent w bliźnietach ale nic po za tym .
  z góry dziękuje !:))

  Polubienie


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.
Entries i komentarze feeds.

%d blogerów lubi to: