Księżyc w domach

13 sierpnia 2007 o 19:46 | Napisane w domy, Księżyc, Planety w domach | 9 Komentarzy

Księżyc w I domu:

Twoja świadomość siebie i sposób wyrażania swojej osobowości mają silny związek z uczuciami, doświadczeniami z wczesnego dzieciństwa i sprawami rodzinnymi. Cechuje Cię zmienność i brak długotrwałego ukierunkowania na cel. Twoja wrażliwość powoduje, że bierzesz sobie bardzo do serca każdą niegodziwość. Kiedy jednak przełamiesz opory, potrafisz czule kochać i obdarzyć innych swoim opiekuńczym sercem.

Masz tendencję do nadmiernego ulegania wpływom innych ludzi, szczególnie rodzicom. Twoje nastroje, sposób postępowania i reakcje na środowisko są zmienne i kapryśne. W stosunkach z ludźmi otaczasz się murem nieufności, wynikającym z nieśmiałości i obawy przed odrzuceniem.


Księżyc w II domu:

Masz silną potrzebę zabezpieczenia finansowego siebie i swojej rodziny. Twoje dobre samopoczucie zależy od materialnego komfortu. Przywiązujesz się do tego co posiadasz. Lubisz otaczać się znajomymi przedmiotami i pamiątkami, które budzą emocjonalne wspomnienia. Spróbuj uświadomić sobie, że to nie same przedmioty są istotne dla Ciebie, ale ładunek emocjonalny jaki za sobą niosą.

Pobyt w domu i spotkania rodzinne pomagają Ci w odzyskaniu wewnętrznych sił i poczucia bezpieczeństwa.

Masz zmysł do robienia dobrych interesów. Interesować Cię będą sprawy związane z żywnością i nieruchomościami.

Księżyc w III domu:

Masz bogatą wyobraźnię. Świetnie umiesz znaleźć się w sytuacjach codziennych: zorganizować przyjęcie, zrobić zakupy itp. Lubisz być w ruchu – monotonia i rutyna męczą Cię. Pragniesz poznać otaczający Cię najbliższy świat i utrzymywać z nim częste kontakty. Masz chłonną i żywą umysłowość, lecz odznaczającą się zmiennością zainteresowań.

W kontaktach z ludźmi potrafisz zachowywać się taktownie i okazać zrozumienie. Nie zadowala Cię powierzchowność relacji, zawsze starasz się „dolać” trochę uczuć. Często jednak emocje biorą górę nad rozsądkiem. Identyfikujesz się chętnie z cudzymi ideami, masz skłonność do marzeń i fantazjowania. Masz trudność w intelektualnym skupieniu się na jednym zagadnieniu, ulegasz kaprysom i zachciankom.

Księżyc w IV domu:

Masz domatorski charakter, najlepiej i najbezpieczniej czujesz się w domu, z rodziną. Aby odpocząć i zregenerować się psychicznie potrzebujesz własnego, zacisznego kącika. Wartości, które przekazali Ci rodzice są tą deską ratunku, której chwytasz w momencie kryzysu.

Jesteś osobą, która nosi serce na dłoni, choć swoje troski zachowujesz dla siebie. To powoduje, że otoczenie postrzega Cię jako osobę stabilną, która może pomóc w trudnych sytuacjach. Niepokoi Cię strach przed utratą bliskich, domu, wrażenie opuszczenia i osamotnienia.

Księżyc w V domu:

Związki miłosne odgrywają szczególnie ważną rolę w Twoim życiu, nic więc dziwnego że łatwo je nawiązujesz. Bycie rodzicem traktujesz jak przyjemność lub zabawę. Z dziećmi łączy Cię silna więź. Starasz się przekazać im wrażliwość i rozwijać w nich duszę artystyczną. Staraj się pamiętać o tym, żeby Twoja opiekuńczość nie pozbawiła dzieci samodzielności. Do swoich zainteresowań starasz się przekonać rodzinę, możliwe że wszyscy macie wspólne hobby.

Księżyc w VI domu:

Dużo uwagi kierujesz na higienę osobistą i porządek w domu, ponieważ zależy od tego Twoje dobre samopoczucie. Jeśli nawet coś sprawia Ci przykrość, potrafisz zacisnąć zęby i przecierpieć. Zwróć uwagę czy gdy tłumisz w sobie jakieś uczucia i pragnienia, nie robisz z siebie męczennika. Stajesz się wtedy zbyt krytyczny wobec bliskich i wzbudzasz w nich poczucie winy. Jesteś praktyczny i zaradny.

Wolisz żyć skromnie i w cieniu, co czyni z Ciebie wymarzonego pracownika. Staraj się jednak nie brać zbyt dużo obowiązków na siebie lub dużo odpoczywać. Przemęczony będziesz zbyt uciążliwy dla współpracowników i bliskich. Zbawienna dla Twojego zdrowia może być dobrze ułożona dieta.

Księżyc w VII domu:

Poświęcasz dużo uwagi swoim związkom z ludźmi. Zwykle łączy Cię serdeczny kontakt z innymi, prowadzisz ożywione życie towarzyskie. Pamiętasz o swoich starych znajomych i dawnych miłościach. Zależy Ci na dobrej opinii otoczenia. Robisz wszystko by być postrzeganym jako osoba życzliwa i opiekuńcza. Dlatego często popadasz w skrajność, stawiając sprawy innych ponad swoje życie. Pamiętaj by nie zapomnieć o swoich pragnieniach i marzeniach, ponieważ ich realizacja czyni z nas szczęśliwych ludzi.

Praca, z której odczuwasz satysfakcję wiąże się z pomocą ludziom oraz częstymi kontaktami z nimi. Interesują Cię doradztwo i handel.

Księżyc w VIII domu:

Twoje doświadczenia emocjonalne są bardzo intensywne. Twoje nastroje są nieprzewidywalne nawet dla Ciebie. Możesz wahać się od miłości do nienawiści, lub popadać w głębokie depresje. Twoja zmysłowość i erotyzm są silnie rozbudzone. Możliwe, że odkryjesz w sobie niezwykłą wrażliwość na ponadnaturalne siły. Spróbuj odkryć w sobie siłę, która da Ci emocjonalne bezpieczeństwo w czasie kryzysu.

Potrzebujesz głębi uczuć. Twoje związki partnerskie są niezwykle intensywne i namiętne. Masz skłonność do zaborczości i kontrolowania osoby, z którą jesteś.

Księżyc w IX domu:

Jesteś emocjonalnie przywiązany do wartości religijnych, etycznych i społecznych, wyniesionych z dzieciństwa. Masz tendencję do podświadomego uczenia się, oraz bogatą wyobraźnię i wybiegającą w przyszłość intuicję. Wykazujesz naturalną zdolność do tzw. wyższych uczuć: dobroczynności, miłosierdzia i dobroci. Cechuje Cię wieczny niepokój i pośpiech, wymykanie się rutynowej codzienności i znudzenie zwyczajnością. Staraj się wystrzegać dogmatycznych poglądów na życie społeczne i religijne.

Codzienna rutyna w pracy może Cię szybko znudzić. Poszukaj zajęcia aktywnego, dzięki któremu będziesz się rozwijać.

Księżyc w X domu:

Twoje uczucia i stany emocjonalne ludzie widzą jak na dłoni. Możesz odnosić wrażenie, że Twoje osobiste życie jest wystawione na widok publiczny i nie masz możliwości nic ukryć.

Twoi rodzice mieli bardzo ambitne plany co do Twojej pozycji społecznej i zaszczepili Ci wiele przekonań, czym ona jest. Cechuje Cię zmienność celów życiowych. Staraj się iść raz wybraną drogą, zdobądź się na konsekwencję i nie mieszaj uczuć z pracą. Zbytnia łagodność ułatwia Twoim współpracownikom wykorzystywanie Cię.

Księżyc w XI domu:

Twoje nadzieje, wyobrażenia przyszłości i ideały są zmienne, a także zależne od nastroju.

Znajomości zawierasz spontanicznie, masz bardzo szeroki krąg znajomych. Szukasz bezpieczeństwa wśród przyjaciół, którzy mają na Ciebie duży wpływ. Twój dom jest często miejscem spotkań ludzi połączonych wspólnymi zainteresowaniami. Unikasz samotności, towarzystwo innych poprawia Ci samopoczucie.

Księżyc w XII domu:

Cechuje Cię silna wrażliwość emocjonalna, połączona z niechęcią do okazywania uczuć. Może to prowadzić do nieśmiałości. Najbezpieczniej czujesz się w samotności.

Obawiasz się, że gdyby inni znali Cię naprawdę, nie lubili by Cię, dlatego ukrywasz swoje życie emocjonalne. Jest to jednak miecz obosieczny, bo to co ukrywasz przed innymi, ukrywasz także przed sobą. Problemem jest dla Ciebie obdarzenie zaufaniem drugiej osoby i otworzenie się przed nią.

Reklamy

9 Komentarzy »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

 1. Czy ktoś uprzejmy ma radę na ten Księżyc w XII domu?

  Polubienie

 2. Rada jest w Twoim horoskopie. Szukaj jej w znaku zodiaku dla Twojego Księżyca i w aspektach. Napisz do mnie na priv i podaj swoja datę urodzenia, podpowiem wtedy więcej 🙂 Pozdrawiam serdecznie – Olga –

  Polubienie

  • URODZIŁAM SIĘ 04.07. 1976r. Co mówi mój horoskop urodzeniowy? Co mnie czeka?

   Polubienie

   • @Kinga, żeby się dowiedzieć, co Cię czeka, to musisz zamówić u mnie horoskop (LINK) 😀
    Tutaj natomiast możesz poznać lepiej siebie, czytając zamieszczone opisy. Ale żebys sobie mogła poczytać, musisz mi jeszcze podać swoją godzinę urodzenia oraz miejsce. Wtedy rozpisze Ci położenie Twoich planet, a Ty sobie poczytasz 🙂
    Pozdrawiam ciepło
    Olga

    Polubienie

 3. Mam ten sam problem.. co Paulina :/

  Polubienie

 4. Ten mam księżyc w XII domu…. ale ma trzy, cztery stopnie do I domu, czy czytam charakterystykę XII czy I domu?

  Polubienie

  • To zależy jak dokładną masz swoją godzinę urodzenia. Jeśli czytasz i bardziej pasuje Ci I dom, to znaczy, że musisz zweryfikować swoją godzinę, obserwować swój horoskop z nową godziną (tranzyty) i ostatecznie ustalić swoja godzinę. Jesli bardziej XII, to być może urodziłaś się troszkę później niż myślisz. A jeśli pasują do Ciebie obydwa opisy, to znaczy, że masz dobrą godzinę, bo planeta tuż przy Ascendencie, ale od strony XII domu teoretycznie zachowuje się jakby była w I domu, ale z cechami XII domowymi. 🙂
   Pozdrawiam ciepło

   Polubienie

 5. Witam,

  ja też mam księżyc w x domu, faktem jest że moje stany emocjonalne sa widoczne, jednak, trzeba przyznać, że jestem konsekwentna i nie często zmieniam raz obrany kierunek. Jednak wolałabym czasem ukryć swoje uczucia, ale jak to zrobic?

  Polubienie

  • @Lu, ważny jest też znak Księżyca oraz aspekty, jakie odbiera od innych planet, pomijając już tranzytowe, czy progresywne zmiany. Emocji nie warto ukrywać, ale nad nimi pracować: nauczyć się je rozpoznawać, nazywać oraz wyrażać. Wtedy dużo łatwiej żyć.
   Pozdrawiam gorąco 🙂

   Polubienie


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.
Entries i komentarze feeds.

%d blogerów lubi to: