Merkury w znakach

14 sierpnia 2007 o 20:04 | Napisane w Merkury, Planety w znakach, znaki zodiaku | 1 komentarz

Merkury w Baranie:

Cechuje Cię ogromna ciekawość świata i niezwykle błyskotliwy umysł. Łatwo wyrażasz swoje idee i opinie, które ciągle rodzą się w Twojej głowie. Zaczynasz kilka spraw na raz, masz tendencję do pochopnego wyciągania wniosków oraz formułowania nieprzemyślanych opinii. Masz bystry umysł, ale często w pośpiechu nie dostrzegasz szczegółów. Łatwo przychodzi Ci znalezienie trafnego rozwiązania problemu, jesteś osobą zaradną i potrafisz improwizować.

Łatwo nawiązujesz kontakty z ludźmi, lubisz podejmować gości. W dyskusji potrafisz zdobyć się na cięte i ironiczne riposty. Potrafisz bronić swojego zdania i zdobyć się na stanowczość. Mówisz prosto z mostu, bezpośrednio i zdecydowanie. Lubisz otoczenie żywych, pełnych energii ludzi, chętnie przebywasz w towarzystwie młodzieży.

W pracy starasz się jak najszybciej podjąć decyzję zamiast grzęznąć w niekończących się dyskusjach i negocjacjach. Najlepsze dla Ciebie zawody to te, w których potrzeba szybkich decyzji oraz takie, które wymagają dużo ruchu. Masz dużą pomysłowość w zdobywaniu pieniędzy, ale i skłonność do ich szybkiego wydawania.

Merkury w Byku:

Myślisz realistycznie, w oparciu o fakty. Nowe idee porównujesz z tym, co już wiesz i sprowadzasz je „na ziemię”, próbując praktycznie je wykorzystać. Swoje przemyślenia przedstawiasz rozważnie i bez pośpiechu. Niechętnie zmieniasz raz obrany kurs działania. Do problemów podchodzisz spokojnie, stosując tradycyjne rozwiązania. Twoje decyzje są dobrze przemyślane: ostrożne i nieodwracalne.

Ludzie, z którymi dobrze się czujesz są spokojni i stateczni. Niechętnie wdajesz się w dyskusje i spory, ponieważ Cię wyczerpują. Podejmujesz je tylko w obronie własnego bezpieczeństwa i interesów. Poznając ludzi zachowujesz ostrożność, otwierasz się powoli.

Masz zmysł praktyczny, umiesz właściwie ocenić zyski i straty danego przedsięwzięcia. Cenisz zdrowy rozsądek, stąd w interesach zachowujesz skrupulatność. Nie lubisz, kiedy ktoś szasta pieniędzmi. Lepiej sprawdzasz się w analizie i opracowaniu danych. Środowiskiem pracy są często instytucje finansowe.

Merkury w Bliźniętach:

Cechuje Cię żywy i aktywny umysł. Szybko chwytasz istotę zagadnienia. Interesuje Cię szeroki wachlarz tematów, które aktualnie są „na topie”. Starasz się, aby Twoje wypowiedzi były obiektywne i zrozumiałe. Dzięki swojej elokwencji, potrafisz znaleźć odpowiedź w każdej sytuacji. Staraj się skoncentrować i doprowadzać sprawy do końca.

Nie mógłbyś żyć na bezludnej wyspie. Kontakty z ludźmi są dla Ciebie bardzo ważne, musisz mieć możliwość porozmawiania na aktualne tematy. W relacjach partnerskich trudno Ci zachować milczenie, dlatego poszukaj kogoś kto jest również tak rozmowny i towarzyski.

W swojej pracy poszukujesz ruchu i zmian, dlatego świetnie sprawdzisz się w dziennikarstwie. Posiadasz zdolności handlowe i literackie, talent do nauki języków. Przy odrobinie dyscypliny masz możliwość wykazania dużych talentów badawczych i naukowych.

Merkury w Raku:

Masz silną intuicję i polegasz na swoich przeczuciach. Długo się przygotowujesz do realizacji własnych planów i marzeń. Lubisz ciszę. Masz świetną pamięć, łatwo przychodzi Ci zapamiętanie informacji, wspomnień, a przede wszystkim przeżyć. Wzniosłe ideały np. patriotyzm, czy szlachetne serce – wzbudzają u Ciebie silne uczucia.

Ludzie i ich opinie mają na Ciebie silny wpływ. W kontaktach z ludźmi zachowujesz ostrożność i rzadko mówisz wszystko to, co myślisz.

Potrafisz dostosować się do okoliczności pod warunkiem, że stanowisko pracy będzie spokojne i niespecjalnie eksponowane. Ze względu na dobrą pamięć sprawdzisz się w zawodach związanych z analizą, historią. Możesz dobrze czuć się w instytucjach służących innym, zapewniających schronienie, pożywienie i pomoc. Taka pozycje Merkurego mogą mieć badacze, a także historycy.


Merkury w Lwie:

Niechętnie uczysz się nudnych regułek, masz twórczy i aktywny umysł. Jesteś osobą towarzyską, lubisz błyszczeć inteligencją i humorem. Jesteś optymistą: wierzysz we własne siły i polegasz tylko na sobie. Lubisz zmiany w życiu, przeprowadzasz je entuzjastycznie i energicznie, szukasz przygód. Pragnąc osiągnąć coś spektakularnego, czasem popadasz w przesadę.

Chętnie nawiązujesz kontakty z ludźmi, odbierają Cię oni jako osobę ciepłą, serdeczną i przebojową. Pragniesz by Cię doceniono, dlatego często robisz coś szczególnego: okazujesz wspaniałomyślność, obdarowujesz prezentem albo fundujesz bilet do kina. Lubisz być autorytetem: masz skłonność do pouczania innych, ale nie lubisz kiedy oni robią to samo.

Masz tendencję do podejmowania ryzyka. Los obdarzył Cię zmysłem do inwestycji i spekulacji giełdowych. Chętnie podejmujesz współzawodnictwo, interesują Cię eksponowane stanowiska i polityka. Dzięki pomysłowości możesz spełnić się w marketingu i rozrywce.

Merkury w Pannie:

Jesteś osobą dobrze zorganizowaną, jednak Twoje skupianie się na szczegółach utrudnia Ci czasem ogarnięcie całości problemu. Poruszasz się zwykle w dobrze znanym otoczeniu, obawiasz się wyjść poza granice własnego doświadczenia. Dzięki swojej praktyczności świetnie wykorzystujesz posiadaną wiedzę dla osiągnięcia wyznaczonego celu.

Ujmujesz ludzi uczynnością i chęcią pomocy. Potrafisz logicznie uzasadnić swoje argumenty w dyskusji. Staraj się unikać krytykowania innych i gaszenia ich inicjatywy. Ludzie odbierają Twoją skrupulatność jako kłopotliwą i czasem męczącą drobiazgowość.

W pracy cechuje Cię dokładność, zorganizowanie i systematyczność. Wolisz pracować w spokoju i odosobnieniu. Posiadasz talent matematyczny i techniczny. Lubisz, kiedy ludzie przestrzegają ustalonych procedur i przepisów. Jesteś osobą, która wciela w życie idee, wykorzystuje w praktyce pomysły i sprowadza je na ziemię. Wykazujesz zdolności językowe oraz uzdolnienia manualne.

Merkury w Wadze:

Masz harmonijną i zrównoważoną osobowość, starasz się obiektywnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Ponieważ dostrzegasz wszystkie strony zagadnienia, trudno Ci podjąć decyzję. Posiadasz niezwykły zmysł estetyczny. Unikasz trudnych, konfliktowych sytuacji i nie potrafisz stanowczo walczyć z przeciwnościami.

Ludzie odbierają Cię jako osobę inteligentną, kulturalną i miłą. W dyskusjach zachowujesz bezstronność. Cechuje Cię uprzejmość, takt i obycie towarzyskie. Ponieważ rozmowa ma być przyjemnością, często przekazujesz swoje poglądy żartem. Lubisz flirtować. Unikasz grubiaństwa, poszukujesz raczej towarzystwa „na poziomie”, o dobrych manierach.

Posiadasz umiejętność negocjacji. Twój obiektywizm i sprawiedliwość mogą zrealizować się w sądownictwie, a zawody uprawiane przez Ciebie to prawdopodobnie pośrednik, czy mediator.

Merkury w Skorpionie

Lubisz rozwiązywać zagadki, zawsze znajdziesz sedno problemu. Masz przenikliwy umysł i dążysz do ostatecznego poznania. Niełatwo zmieniasz zdanie, zwykle upierasz się przy swoim stanowisku. Masz silne poczucie niezależności. Nie lubisz kiedy ktoś wtrąca się w Twoje sprawy i potrafisz ostro odprawić natręta.

Lubisz nieformalne, a często nawet tajemnicze układy z ludźmi. Jesteś osobą godną zaufania, potrafisz zachować dyskrecję i milczenie, oczekujesz tego samego od innych. Potrafisz być dobrym słuchaczem i przeniknąć duszę swojego rozmówcy. Ludzie mogą czasem odbierać to co mówisz z przykrością, zranieni ironią, szorstkością lub zbyt krytycznym komentarzem.

Interesują Cię ukryte motywacje innych ludzi, dlatego psychologia może być Twoją pasją. Dobrze czujesz się w pracy, która wymaga zaangażowania, wytrwałości, spostrzegawczości i uporu w zwalczaniu przeciwności.

Merkury w Strzelcu

Twój umysł jest żywy, chętnie poznajesz nowości, umiejętnie przekazujesz swoją wiedzę innym. Imponujesz błyskotliwością i otwartością na niezwykłe poglądy. Masz problem z koncentracją, trzymaniem się faktów. Cechuje Cię skłonność do przesady. Myślisz częściej o wielkich planach i ideach, niż codziennych drobiazgach.

W kontaktach z ludźmi cechuje Cię otwartość i szczerość. Mówisz prawdę i oczekujesz tego samego od innych. Łatwo nawiązujesz znajomości, a dzięki szerokim horyzontom znajdujesz wspólny język z ludźmi różnego pokroju. Bliscy mogą się czasem poczuć dotknięci Twoją bezpośredniością i mówieniem prosto z mostu.

Poszukaj pracy w której poczujesz się swobodnie: umysłowo lub fizycznie. Interesujesz się innymi kulturami, filozofią, stawiasz na wiedzę i ciągły rozwój osobisty. Masz talent do przekazywania wiedzy.

Merkury w Koziorożcu

Cechuje Cię praktyczny i dobrze zorganizowany umysł. Mówisz poważnie, z rozwagą, niekiedy według sztywnych schematów. Częściej zwracasz uwagę na ograniczenia niż możliwości, wolisz przyjąć bardziej pesymistyczny wariant rozwoju sytuacji. Masz zdolność do długotrwałej koncentracji i trzeźwego myślenia.

Lubisz rozmawiać z ludźmi na konkretne tematy. Szukasz towarzystwa ludzi, od których możesz się czegoś nauczyć, często osób starszych. Kontrolujesz to, co chcesz powiedzieć i potrafisz to dobrze uzasadnić. Poświęć więcej uwagi bliskim. Twój życiowy partner może narzekać, że wciąż tylko „pracujesz i pracujesz”. Liczysz się z każdym groszem i nie tolerujesz lenistwa.

Pracodawcom podoba się Twoja sumienność, punktualność i uporządkowanie. Umiesz oddzielić rzeczy ważne od błahych. Wytrwałość i dyscyplina mogą być z powodzeniem wykorzystane w interesach lub nauce.

Merkury w Wodniku

Masz wyzwolone i nowoczesne poglądy. Myślisz niezależnie i masz dużo ciekawych pomysłów. Twój umysł jest otwarty na postępowe idee i doświadczenia. Szybko myślisz i podejmujesz decyzje.

Nawiązujesz wyjątkowe znajomości, traktując każdą osobę inaczej. Lubisz wymieniać poglądy z ludźmi, przedstawiając im swoje teorie. Realizujesz się w społecznej działalności, chętnie bierzesz udział w różnego rodzaju stowarzyszeniach i organizacjach.

Szukaj zawodów wolnych od rutyny, gdzie ceni się intuicję i odkrywczość. Potrzebujesz zajęcia, które będzie Cię rozwijało. Zainteresować Cię mogą zawody związane z nowymi technologiami oraz polegające na kontaktach z innymi ludźmi.

Merkury w Rybach

Masz zmysł literacki i artystyczny. Jesteś osobą delikatną, w rozmowie starasz się nikogo nie urazić. Kiedy mówisz, wkładasz w to dużo emocji. Masz niebywale rozwiniętą wyobraźnię. Często oddajesz się emocjom, marzeniom i złudzeniom. Cechuje Cię niezdecydowanie, roztargnienie, nieśmiałość.

W kontaktach z ludźmi staraj się w skrócie i jasno wyrażać swoje myśli, tak aby rozmówcy wiedzieli o co Ci chodzi. Dzięki współczuciu potrafisz zrozumieć uczucia i problemy innych ludzi.

Posiadasz zdolności poetyckie i plastyczne oraz twórczy talent. Unikaj pracy, gdzie wymagana jest nieustanna nerwowość i czujność. Nie pozwól się wykorzystywać w interesach!

Reklamy

1 komentarz »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

  1. […] […]

    Polubienie


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.
Entries i komentarze feeds.

%d blogerów lubi to: