Kontroluj rewolucję – Uran w domach

1 października 2007 o 13:18 | Napisane w astrologia, domy, horoskop, kosmogram, planety, Planety w domach, Uran | 1 komentarz

Symbol UranaTak, tak Uran jest wspaniały. TUTAJ przeczytasz o tej planecie. Wszyscy go kochają bo taki niezwykły i zupełnie inaczej niż pozostałe planety, Uran „toczy się” wokół Słońca. Rzeczywiście Uran obdarza niezwykłością, ale niech to będzie twórcza niezwykłość, a nie nerwicowa i chaotyczna.

Wikipedia o pierwiastku pisze tak: Garść uranu daje tyle energii, co 70 t węgla lub 90 baryłek ropy. Elektrownia atomowa zasilająca w energię milionowe miasto zużywa tylko 3 kg uranu dziennie, uran jest zatem na razie najbardziej skondensowanym źródłem energii wykorzystywanym przez człowieka.

Uran w astrologii to idealizm, wyzwolenie, postępowość, rewolucja. Ale jak to mówi Wyrocznia I Cing rewolucja musi mieć swoje miejsce i czas, a więc odpowiednie przygotowanie jest niezbędne. A więc zdolność dokonania rewolucji, to już zupełnie inna bajka. Zupełnie na marginesie polecam wspaniały Program I Cing Kamila Stacherskiego wraz z komentarzami Ewy Seydlitz (Transwizje).

Pytania i komentarze mile widziane. Zapraszam do dyskusji 🙂

Uran w I domu:

Masz duże poczucie niezależności i potrafisz wykazać silną wolę by je obronić. W trudnych sytuacjach potrafisz sobie pomysłowo poradzić, niektóre Twoje rozwiązania są naprawdę oryginalne. Jesteś ekscentryczny i wyróżniasz się z otoczenia. Z trudem akceptujesz rutynowy tryb życia, ważniejsze są dla Ciebie przygody i zmiany. Dążysz do wyzwolenia się z wpływów otoczenia i konwencji jakie nam to narzuca.

Łatwo i spontanicznie nawiązujesz kontakty z ludźmi. Osoba, z którą przebywasz najczęściej, powinna pamiętać aby dać Ci jak najwięcej swobody, w przeciwnym wypadku w Waszym związku pojawi się duże napięcie. Jeśli warunek swobody zostanie spełniony, Wasza relacja ma szansę twórczo się rozwijać. Jesteś osobą tolerancyjną, otwartą na wszelkie odmienności i na przyszłość, pokojowo nastawioną do świata.

Twoja praca powinna być aktywna i dawać Ci duże pole do samodzielnego działania. Masz zdolność do nagłych, przez nikogo nie oczekiwanych działań, trudno Ci się skupić. Możliwe, że będziesz często zmieniać swoją pracę i szukać takiej, w której doświadczysz czegoś nowego i będziesz mieć poczucie, że się rozwijasz.

Sławni z Uranem w I domu: Matka Teresa, Papież Benedykt XVI, Charles de Gaulle, Ronald Regan, Hilary Clinton, Isaac Newton, Alexander Bell, Jean Paul Sartre, Fiodor Dostojewski, Bill Gates, Auguste Renoir, Jan Sebastian Bach, John Lennon, Bruce Springsteen, Enya, Kurt Cobain, Mel Gibson, Monica Lewinsky

Uran w II domu:

Pozycja Urana wskazuje na Twoją dużą elastyczność w sprawach finansowych: łatwo dostosowujesz swój styl życia do bieżących dochodów. Pomysłowo radzisz sobie ze sposobami zarabiania na życie. Niechętnie poddajesz się odpowiedzialności i obciążeniom, jakie wiążą się z materialnym posiadaniem.

Twój sposób utrzymania musi dostarczać Ci wyzwań i Cię rozwijać. Dobrze, jeśli w pracy będziesz mieć możliwość wykazania się oryginalnością, współpracować z ludźmi, kiedy ciągle będzie się coś działo. Nieobce są Ci idee wolności finansowej (poczytaj Kiyosakiego), ale staraj się, by unikać chaosu w swoich sprawach finansowych. Jeśli chodzi o talenty zawodowe, to pozycja Urana wskazuje na umiejętności techniczne, informatyczne lub w jakiś sposób niekonwencjonalne.

Sławni z Uranem w II domu: Jacques Chirac, Picasso, Blaise Pascal, Gustaw Flaubert, Salman Rushdie, JRR Tolkien, Paulo Coelho, Christian Dior, Liza Minnelli, Barbara Streisand, Mia Farrow, Robert Redford, Johny Depp, Leonardo DiCaprio

Uran w III domu:

Dużo rozmyślasz i dyskutujesz, potrzebujesz stałego pobudzenia umysłu. Masz bogatą wyobraźnię i dużą intuicję. Lubisz ciągłe zmiany w codziennej działalności, w kontaktach z najbliższym otoczeniem. Masz wysokie tempo w codziennych sprawach i aktywnie się w nie angażujesz. Na każdy temat musisz mieć własne zdanie, które jednak dość często zmieniasz. Czujesz, że poprzez dyskusje, rozmowy z ludźmi, możesz coś zmienić na lepsze.

Cenisz nieformalne układy z ludźmi, etykieta i konwenanse nużą Cię. Lubisz czasem coś powiedzieć, aby zobaczyć reakcje ludzi, a oni nie mogą się nadziwić Twoim ekscentrycznym zachowaniom. Poszukujesz towarzystwa ludzi, którzy dostarczą Ci bodźców intelektualnych lub będą wpływać na Ciebie kształcąco.

Interesujesz się niekonwencjonalnymi naukami (astrologia, joga, okultyzm) oraz komputerami, nauką i techniką, lotnictwem. Twoje cechy charakteru pomogą Ci również w pracy przy środkach masowego przekazu (dziennikarstwo, radio, telewizja) oraz w piśmiennictwie, literaturze.

Sławni z Uranem w III domu: Nelson Mandela, Tony Blair, Mikołaj Kopernik, Albert Einstein, Michael Faraday, Ludwik Pasteur, Fryderyk Chopin, Johann Wolfgang von Goethe, Charles Dickens, Emile Zola, Agata Christie, Edith Piaf, Maria Callas, Jane Fonda, Janis Joplin, Walt Disney, Anthony Hopkins, Britney Spears

Uran w IV domu:

Cechuje Cię ciągła potrzeba zmian w życiu uczuciowym i rodzinnym. Domagasz się swobody w swoim środowisku domowym (np. wychodzisz z domu, nikomu nic nie mówiąc). Niekiedy zmiany te mają burzliwy przebieg, ponieważ jesteś osobą emocjonalną. Spotykać Cię mogą nagłe zmiany w środowisku rodzinnym, także częste przeprowadzki, czy remonty. Ale to nie tylko zewnętrzne przejawy Urana w IV domu. Trudno Ci znaleźć w życiu, w sobie, coś pewnego i stabilnego, do czego możesz odwołać się w chwili kryzysu. Zrywasz więzy z przeszłością i nie zapuszczasz nigdzie korzeni.

Trudno ci zachować spokój i zimną krew w relacjach osobistych, potyczki bywają gwałtowne. Masz poczucie, że ludzie źle rozumieją Twój charakter, skłonności i reakcje. Bliskich przyjaciół uważasz za członków rodziny, a Twój dom jest otwarty i jest miejscem spotkań poszerzania wspólnych zainteresowań. Spróbuj zmienić swoje spojrzenie na wolność. Wolność jest w Tobie. Nie szukaj jej na zewnątrz, bo będziesz wiecznie się od czegoś uniezależniać.

Sławni z Uranem w IV domu: Papież Jan Paweł II, John Fitzgerald Kennedy, Margaret Thatcher, Joseph Goebbels, Thomas Edison, Fryderyk Nietzsche, Ingmar Bergman, Ernest Hemingway, Marcel Proust, Antoine de Saint-Exupéry, Charles Baudelaire, Jim Morrison, David Bowie, James Dean, Marlon Brando, Brigitte Bardot, Sophia Loren, Angelina Jolie,

Uran w V domu:

Jesteś osobą twórczą i ciągle poszukujesz nowych form wyrażania siebie i swojej twórczości. Lubisz coś tworzyć, nawet jeśli jest to tylko zabawa. Posiadasz zapewne jakieś niecodzienne hobby. Lubisz eksperymentować z życiem i jesteś człowiekiem rozrywkowym. Jeśli masz dzieci, prawdopodobnie mają one dużo wolności i są bardzo żywe. Wiele się od nich uczysz i dzięki nim czujesz, że masz kilka lat mniej.

Chętnie nawiązujesz nowe, ciekawe relacje z płcią przeciwną, ale nie trwają one długo. W miłości potrafisz ulegać nagłym oczarowaniom i zaślepieniom, a także być z ludźmi z którymi zazwyczaj nic by Cię nie połączyło.

Pozycja Urana w Twoim horoskopie sprzyja zajmowaniu się sprawami telekomunikacji, informatyki, wprowadzaniu zmian w Twoim środowisku pracy. Masz skłonność do spekulacji, odważnie podejmujesz ryzyko.

Sławni z Uranem w V domu: Sai Baba, Harry Houdini, William Shakespeare, Albert Camus, Alfred Hitchcock, Frank Zappa, Elvis Presley, Bob Dylan, Jimi Hendrix, Clint Eastwood, Pamela Anderson

Uran w VI domu:

Pragniesz wprowadzać zmiany w te obszary życia, które wydają Ci się zbyt wiążące i zobowiązujące. A więc często w miejsce pracy. Cenisz sobie prostotę i czysty intelekt. Oszczędzaj swoje nerwy, odrywając się co jakiś czas od codziennego życia i zachowując równowagę oraz pogodę ducha. W Twoim przypadku dobrze sprawdzają się niekonwencjonalne metody leczenia: homeopatia, bioenergoterapia, leczenie muzyką itp.

Masz niekonwencjonalne podejście do opieki nad ludźmi i robisz to z humanitarnych pobudek. Jesteś ekologiem. Szukasz możliwości zdrowego życia, odżywiania się. Łatwo nawiązujesz przyjaźnie z ludźmi, z którymi współpracujesz.

Wobec narzucanych Ci obowiązków pragniesz mieć maksimum swobody i mieć własne zdanie, co do sposobu ich wykonania. Szukasz okazji jak wyzwolić się od wymagań innych. Możesz mieć skłonność do częstych zmian miejsc pracy na takie, które dadzą Ci więcej swobody. Nie lubisz pracować w wyznaczonych godzinach. W pracy zawodowej na etacie najlepsze co możesz zrobić, to szukać nowych możliwości, wyzwań, przechodzić ciekawe szkolenia.

Sławni z Uranem w VI domu: Salvador Dali, Giuseppe Verdi, Federico Fellini, Bob Marley, Bruce Lee, Zinedine Zidane, Whitney Houston, Whoopi Goldberg, Demi Moore, Antonio Banderas, Sylwester Stallone

Uran w VII domu:

Twoje dążenie do wolności dominuje nad całym Twoim życiem. Masz dużo optymizmu i szalone, wciąż nowe pomysły.

Cechuje Cię skłonność do zachowywania swej niezależności i samodzielności w związku. Potrzebujesz swobody w małżeństwie lub partnerstwie. Miewasz nagłe zmiany nastroju, a także niepewność spowodowaną nieobliczalnymi poczynaniami swego partnera. Możliwe, że ewentualne nieporozumienia partnerskie są wyładowywane w burzliwych dyskusjach, w każdym razie trudno Ci udawać, że wszystko jest w porządku. Jak sobie z tym poradzić? Zacznij od siebie. Uspokojenie swoich emocji, określenie priorytetów, podejmowanie przemyślanych decyzji oraz świadomość, że Uran symbolizuje tu potrzebę wyzwań, także w związkach, wiele tu pomogą.

Szukaj pracy, dzięki której będziesz mieć ciągły kontakt z ludźmi. Masz zdolność intuicyjnego wglądu w myśli i motywy zachowania innych osób. Swoja nadmierną ekspresję wyładuj w działaniu na szerokim forum, daj sobie dużo przestrzeni i możliwości. Siedzenie w domu Cię zabije 😉

Sławni z Uranem w VII domu: Napoleon Bonaparte, Michaił Gorbaczow, Zygmunt Freud, Carl Gustaw Jung, Wolfgang Amadeusz Mozart, Ludwig van Beethoven, Henry Miller, Roman Polański, David Lynch, Yoko Ono, Gianni Versace, Oprah Winfrey, Bono, Elton John, Pierce Brosnan, Shakira

Uran w VIII domu:

Zmiany, które następują w Twoim życiu są zwykle gwałtowne i całkowite. Zapewne Twoje życie jest bardzo ciekawe, zdarzyło Ci się wiele wyjątkowych przygód. Często niespodziewanych.

Bycie zależnym finansowo od kogoś powoduje u Ciebie brak poczucia bezpieczeństwa. Dlatego swoje dążenie do wolności finansowej przełóż na czyny. Czytasz Kiyosakiego?

W swoim życiu seksualnym poszukujesz ciągłej ekscytacji. Hej, hej, Rewolucjonisto: wolność każdego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego„, pamiętasz o tym?

Potrafisz spowodować, że ludzie ulegają Twojej sugestii. Czy wiesz dokąd ich prowadzisz?

Cechuje Cię dociekliwość w sprawach ukrytych, związanych z tajemnicami. Jesteś osobą, która wyjaśnia tematy tabu. Pozycja Urana wskazuje wrodzone zdolności okultystyczne oraz przenikliwość.

Sławni z Uranem w I domu: Józef Stalin, Augusto Pinochet, Lady Di, Angela Merkel, Emmanuel Kant, Rudolph Steiner, Hermann Hesse, James Joyce, Gary Kasparov, Louis Armstrong, Marilyn Monroe, Eric Clapton, Leonard Cohen, Monica Bellucci

Uran w IX domu:

Masz szerokie horyzonty i duży wgląd w sprawy społeczne, filozoficzne, polityczne. Pociągają Cię nowe i stymulujące drogi myślenia, a także radykalne i innowacyjne rozwiązania społecznych problemów. Podróże, studia wyższe oraz religia są w stanie odmienić Twoje życie, zatem poszukuj takich możliwości. Masz potrzebę przeżywania przygód. W Twoim życiu świetnie się sprawdza stwierdzenie: podróże kształcą. Fascynują Cię odmienne kultury i obyczaje.

Położenie Urana jest bardzo sprzyjające do realizowania wielkich planów życiowych. Jesteś bardzo pomysłową i postępową osobą.

Sławni z Uranem w IX domu: Mahatma Gandhi, Bill Clinton, Jiddu Krishnamurti, Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Oscar Wilde, Juliusz Verne, Andy Warhol, Mata Hari, Woody Allen, Orson Welles, Jodie Foster, Brad Pitt, Harrison Ford, Prince, Stevie Wonder

Uran w X domu:

Jesteś bardzo samodzielną i wszechstronną osobą, starasz się, by mieć ciekawe życie. Chcesz wszystkiego doświadczyć samodzielnie. Masz dużą intuicję. Lubisz uczyć się raczej na własnych błędach, niż na cudzych.

Masz buntowniczy charakter i niechętnie poddajesz się autorytetowi ludzi, którzy chcą sprawować nad Tobą władzę (rodzice, szefowie, przedstawiciele władz). Ze względu na swój indywidualizm, chętnie wyzwoliłbyś się spod ich ograniczeń. Sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem..

Masz skłonność do radykalnych zmian w swoim życiu zawodowym, wprowadzania w nim reform lub nowych technologii. Jeśli otoczenie w Twojej pracy nie daje Ci stymulacji, stanie się uciążliwe, przygniatające i nudne. 8 godzin w jednym miejscu, to dla Ciebie męka. Jeśli zajmujesz wysoką odpowiedzialną pozycję, trudno Ci rozładować Tę odpowiedzialność i dlatego żyjesz w napięciu. Wtedy planowanie jest dla ciebie świetną pomocą. Możesz osiągnąć naprawdę wiele, ale zastanów kim jesteś i co robisz w świecie, co jest Twoim celem, bo możesz popaść w chaotyczne rzucanie sie na wszystko…. i w efekcie nic. Dokonuj często korekt w realizacji swoich planów życiowych, aby doświadczać świeżości życia i mieć poczucie spełnienia.

Sławni z Uranem w X domu: Karl Marx, Yaser Arafat, Benito Mussolini, Fidel Castro, Nicolas Sarkozy, Martin Heidegger, Umberto Eco, Martin Scorsese, Michael Jackson, Tina Turner, Bruce Willis, Al Pacino, Jack Nicholson

Uran w XI domu:

Masz oryginalne i idealistyczne poglądy na przyszłość i poszukujesz ludzi o podobnych poglądach. Jesteś człowiekiem otwartym na świat, tolerancyjnym, uznajesz tylko fakty. Prezentujesz prawdziwie humanitarną postawę, czujesz więź ze wszystkimi ludźmi. Planujesz z rozmachem, nie ma dla Ciebie ograniczeń. Przemyśl dwa razy decyzję, zanim ją ostatecznie podejmiesz, bo masz bardzo idealistyczne podejście do świata. Jesteś członkiem stowarzyszeń lub fundacji, chcesz zmieniać świat na lepszy.

Łatwo nawiązujesz kontakty towarzyskie i czujesz się w nich bardzo swobodnie. Przyciągają Cię przyjaciele, którzy dostarczają Ci rozmaitych wyzwań i z którymi masz poczucie, że coś się dzieje (np. naukowcy, artyści, członkowie subkultur). Jeśli czujesz, że środowisko przyjaciół w jakiś sposób Cię ogranicza, zmieniasz otoczenie.

W pracy liczą się dla Ciebie fakty i działanie, nie dbasz o tradycję, ani uznanie.

Sławni z Uranem w XI domu: Dalai Lama XIV, Ojciec Pio, Osho, Martin Luther King, Winston Churchill, Eva peron, Vincent van Gogh, Carlos Castaneda, Victor Hugo, Jean Michel Jarre, David Copperfield, Tom Hanks, John Malkovich

Uran w XII domu:

Masz bogate wewnętrzne i swój własny, oryginalny świat. Posiadasz ogromną intuicję i szczerze współodczuwasz ludzkie nieszczęścia. Często w Twoim życiu zdarzają się niespodzianki i niestabilność, wywołane przez jakby nieświadome dla Ciebie czynniki. To tłumione emocje stają się źródłem przewrotów i nagłych zdarzeń w Twoim życiu. Odczuwasz ciągłe podenerwowanie i obawę przed nieszczęściem, zamiast popracować nad własnymi emocjami tworząc coś: choćby wylewając je na papier lub płótno, czy poprzez medytację lub inną praktykę duchową. To czego masz świadomość, ale ukrywasz przed innymi, może być źródłem kłopotów, ponieważ zwykle ujawni się w najbardziej nieodpowiednich okolicznościach.

Swoją energie i chęć pomocy innym poświęć na polepszenie sytuacji ludzi biednych, samotnych, chorych, a także zmianie warunków w miejscach odosobnienia (szpitalach, więzieniach).

Sławni z Uranem w XII domu: Abraham Lincoln, Adolf Hitler, Saddam Hussein, Steven Spielberg, Stephen King, Sting, Madonna, Cher, Mick Jagger, Paris Hilton, Sharon Stone, Jeremy Irons

Reklamy

1 komentarz »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

  1. Witam! Bardzo przydatna strona, gratuluję i dziekuję autorce! Chciałabym zasięgnąć porady…w jaki sposób mogę sprawdzic układ planet jaki jest konkretnego dnia? Interesowałoby mnie kiedy dokładnie następuje koniunkcja Księzyca z Uranem, jak dowiedzieć się kiedy będzie? Z góry dziękuje i pozdrawiam.:)

    Polubienie


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.
Entries i komentarze feeds.

%d blogerów lubi to: