Kręgosłup moralny, czyli o Saturnie w znakch zodiaku

16 września 2007 o 08:24 | Napisane w astrologia, horoskop, kosmogram, Planety w znakach, Saturn, znaki zodiaku | 13 Komentarzy

Symbol SaturnaDziś Saturn.

Każdy wie jak Saturn wygląda na niebie. A jeśli nie, to zobacz TUTAJ. Obok – symbol Saturna w horoskopie.

Proszę, nie mów, że Saturn ogranicza, bo ma pierścienie. Pokuś się o głębszą interpretację.

Pierścienie to pewność, poczucie bezpieczeństwa, to stabilność, zasady i kręgosłup moralny, który zwykle masz ukształtowany po trzydziestce. Masz już wtedy na swoim koncie parę wpadek, parę dobrych rzeczy i wiesz z grubsza na co Cię stać.

To nie Saturn coś tam w Twoim życiu blokuje i przeszkadza w sielance. Saturn symbolizuje jedynie jakie panują zasady i jeśli z uporem maniaka zachowujesz się absurdalnie – przestaje być w życiu lekko. SAM sobie to robisz.

Saturn w znakach zodiaku symbolizuje właśnie zasady, Twój kręgosłup moralny. A kręgosłup, tak jak Saturn, także ma kręgi 🙂 O kręgosłupie, jego kształtowaniu, budowie oraz cechach, w tym także – elastyczności, przeczytaj np. TUTAJ. A poniżej przeczytasz, JAK wspiera Cię TWÓJ kręgosłup.

Pamiętaj, że Saturn w każdym znaku przebywa średnio 2 lata i 4 miesiące, więc Twoi równolatkowie będą go mieć w tym samym znaku. Dlatego poniższe cechy będą mocno obecne w Twoim życiu, jeśli Saturn znajduje się w Twoim horoskopie w domach kątowych (I, X, VII, IV) lub jest w inny sposób w Twoim horoskopie mocno podkreślony (aspekty). Jutro przeczytasz o Saturnie w domach, czyli już indywidualną interpretację, a więc o tym, w jakich dziedzinach Twojego życia jest on najbardziej obecny.

Polecam wszystkim zainteresowanym rewelacyjną książkę „Saturn” autorstwa Liz Greene, dostępną w wielu księgarniach internetowych.

Jeśli nie wiesz, gdzie w Twoim horoskopie znajduje sie Saturn, sprawdź TUTAJ. Wpisz swoje dane i oblicz swój horoskop.

Saturn w Baranie

Cechuje Cię duża ambicja i skłonność do polegania wyłącznie na sobie. Masz silną wolę, życie traktujesz poważnie, czasem nawet zbyt surowo.

Postaraj się zrozumieć potrzeby i dążenia bliskich Ci osób. Może je ranić Twój egoizm i skłonność od separacji. Nie oczekujesz pomocy od innych, liczysz tylko na siebie.

Pracujesz w skupieniu, wytrwale. Twoim atutem jest trzeźwa rzeczowość. Posiadasz talent organizacyjny, ale podwładni mogę Cię postrzegać jako osobę despotyczną, surową i bezwzględną. Postaraj się włożyć trochę wysiłku w wytłumaczenie ludziom swoich decyzji.

Saturn w Byku

Starasz się zabezpieczyć swoje życie poprzez stan posiadania. Dążysz do zapewnienia sobie stabilnych warunków życiowych, solidnie wykonujesz swoje obowiązki. Zależy Ci na społecznym uznaniu i w tym celu dostosowujesz się do tradycyjnych wartości i norm społecznych. Uznanie w Twoich oczach zyskują raczej sprawdzone, namacalne wartości, niż nieuchwytne idee.

Szanujesz swoją pracę. Jeśli pracujesz fizycznie potrafisz się zdobyć na dużą wytrzymałość. Umiesz dobrze się zorganizować, potrafisz zbudować coś trwałego. Chcesz po sobie coś zostawić.

Saturn w Bliźniętach 

Starasz się zabezpieczyć swoją pozycję poprzez znajomość wszystkich faktów, bieżących informacji oraz kontakty osobiste. Twoją tarczą jest umysł, dlatego zależy Ci, aby wszystko dokładnie zrozumieć i mieć sprawdzone informacje. Spróbuj podejść do problemów z otwartym umysłem i zrezygnować ze sceptycznej postawy. Optymiści żyją dłużej! Nie myśl tyle.

Znajomości traktujesz poważnie, starasz się przestrzegać zasad towarzyskich. Twoje kontakty nie są szerokie, ale są za to głębokie i sprawdzone.

Szukasz pracy, w której wymagana jest dyscyplina umysłowa. Lepiej pracujesz, jeśli masz dokładnie określony zakres obowiązków, a umowy są przejrzyste.

Saturn w Raku

Cechuje Cię wielka obowiązkowość. Do życia podchodzisz poważnie. Dużo wysiłku wkładasz w pokonanie strachu przed zranieniem. Postaraj się akceptować własne uczucia i wyrażać je na zewnątrz. Dbaj o swój system trawienny: unikaj ciężkich i ostro przyprawionych potraw.

Szanujesz ludzi i ich sprawy. Chętnie pomagasz innym. Szczególnie ważna jest dla Ciebie rodzina i jej byt materialny. Swoim bliskim okazujesz dużą troskę, potrafisz w imię ich dobra wiele wycierpieć. Obawiasz się odepchnięcia ze strony innych ludzi, a to blokuje wyrażanie uczuć.

Interesują Cię zagadnienia związane z nieruchomościami i budownictwem. Jako osoba zapobiegliwa potrafisz oszczędzać.

Saturn w Lwie

Starasz się zabezpieczyć swoją pozycję społeczną poprzez twórcze działania. Wkładasz dużo pracy w realizację pomysłów, które pozwolą Ci czegoś dokonać. Masz poczucie odpowiedzialności i wrodzony autorytet.

W kontaktach z ludźmi postępujesz lojalnie i masz duże poczucie honoru. Szanuj cudze poglądy i pozwól ludziom żyć po swojemu. Świat się zmienia, spróbuj za nim nadążyć.

W związku ze swoją pracą przyjmujesz na siebie takie obowiązki, które pozwolą Ci czegoś dokonać, wzbudzą uznanie innych ludzi lub pozwolą zabłysnąć. Masz ambicje, by sprawować kierownicze stanowiska.

Saturn w Pannie

Starasz się zabezpieczyć swoją pozycję przez dokładną realizację planów lub poleceń, analizę szczegółów problemu. Praktyczność i dokładność są Twoimi wrodzonymi cechami. Obawiasz się, że nie jesteś w stanie właściwie poradzić sobie z obowiązkami, ale pamiętaj, że każdy ma prawo się mylić. Staraj się dodać do swoich relacji z ludźmi więcej optymizmu i zaufania.

Masz satysfakcję jeśli praca jest dobrze zorganizowana, a Ty możesz w niej doskonalić swoje umiejętności. Na stanowisku podległym potrafisz cierpliwie pracować, masz też skłonność do przepracowywania się. Powierzone Ci zadania wykonujesz sumiennie. Na stanowisku kierowniczym możesz przykładać zbyt dużą wagę do redukcji kosztów, obawiać się delegowania swoich uprawnień i niechętnie podejmować ryzyko.

Saturn w Wadze

Masz wrodzoną umiejętność poczucia równowagi i harmonii. Potrafisz sprawiedliwie i obiektywnie spojrzeć na problemy społeczne.

Podstawą Twojego poczucia bezpieczeństwa są uczciwe i odpowiedzialne układy z ludźmi. Wkładasz dużo wysiłku w utrzymanie związków. Daje Ci dużą satysfakcję kiedy dotrzymujesz obietnic i zobowiązań wobec ludzi.

Posiadasz umiejętność planowania i organizowania przedsięwzięć grupowych. Takt i znajomość zasad obowiązujących w relacjach międzyludzkich, pomoże Ci w kontaktach z urzędami.

Saturn w Skorpionie

Kontrolowanie siebie, innych ludzi, pieniędzy i rzeczy daje Ci poczucie bezpieczeństwa. Potrafisz wykonać ogromny wysiłek, by dotrzeć do sedna sprawy, rozwiązać problem czy pokonać trudności. Cechuje Cię odwaga moralna, wytrwałość i siła woli.

Niechętnie otwierasz się przed innymi i masz trudność z bliskim kontaktem z ludźmi. Spróbuj poznać i oswoić głębokie emocje, jakie w Tobie drzemią.

Ta porada może przydać Ci się w finansowaniu przedsięwzięć: nie zawsze wzięcie kredytów przeradza się w długi. Dobrze zaplanowany interes może przynieść wielkie zyski na bazie pożyczonych pieniędzy. Twoim atutem są ogromne pokłady siły aby wcielać w życie potrzebne zmiany. Masz wrodzony talent do zajmowania się sprawami związanymi z finansami innych.

Saturn w Strzelcu

Masz poważne plany życiowe. Ważne jest aby je po prostu systematycznie realizować, zamiast ciągle dopasowywać do nich swoje życie. Staraj się brać na siebie tylko tyle obowiązków, ile jesteś w stanie udźwignąć. Satysfakcję mogą dać Ci filozoficzne oraz intelektualne poszukiwania.

Ważne dla Ciebie jest to, aby Twoje przekonania spotykały się z aprobatą innych ludzi.

Jeśli Twoja praca jest zgodna z Twoimi ideałami, potrafisz poświęcić się jej całkowicie. Potrafisz ofiarnie pracować dla dobra innych.

Saturn w Koziorożcu

Starasz się zabezpieczyć się poprzez osiągnięcie odpowiedniej pozycji społecznej oraz osobistego autorytetu. Kiedy zdarza się coś nieoczekiwanego, przybierasz formalne nastawienie do zdarzenia, a Twoje poglądy może zmienić jedynie doświadczenie. Poczucie realizmu oraz obawa przed dezaprobatą może ograniczać realizację Twoich celów, dlatego spróbuj patrzeć na życie z większym optymizmem.

Twoje kontakty z ludźmi są poważne, często zawodowe. W relacjach z innymi pozwól rozwijać się sytuacji, zamiast ciągle ją kontrolować. Bliskie Ci osoby może zbijać z tropu Twoje racjonalne podejście do życia i melancholia.

Twoim atutem jest zdolność do dużego wysiłku aby wywiązać się z obowiązków, solidność i determinacja. Posiadasz ambicję oraz zdolności organizatorskie. Wyróżniasz się dyscypliną, kiedy pracujesz na stanowisku podległym oraz oczekujesz posłuszeństwa swoich podwładnych, kiedy pełnisz funkcję kierowniczą. W każdej pracy postępujesz rzetelnie i uczciwie.

Saturn w Wodniku

Masz zaufanie do ładu umysłowego, uporządkowanych koncepcji, zorganizowanego społeczeństwa. Wiesz, że nieodpowiedzialne działanie może zniweczyć pracę wielu lat. Realizujesz swoje cele życiowe dzięki kontaktom międzyludzkim i dobremu rozplanowaniu sił i środków.

Zależy Ci, aby utrzymać ważne dla Ciebie przyjaźnie. Znajomi uważają Cię za osobę przyzwoitą i godną zaufania.

Twoim atutem jest dobre zaplanowanie obowiązków. Praca która będzie Ci odpowiadała nie musi przynosić Ci wysokich dochodów ani zapewniać władzy, ale musi Cię w jakiś sposób rozwijać. Masz dobrą wyobraźnię przestrzenną, z łatwością stosujesz w życiu abstrakcyjne pojęcia. Dobrze rozumiesz zagadnienia społeczne.

Saturn w Rybach

Pragniesz spokoju i ciszy. Polegasz raczej na intuicji, niż dokładnym planowaniu. Wyobraźnia osłabia Twoją wiarę we własne siły i skłania Cię do ucieczki od rzeczywistości. Z drugiej strony lęk przed niepowodzeniem może utrudniać realizację Twoich marzeń.

Ludzie uważają, że masz dobry charakter ze względu na Twoją zgodność, zdolność do poświęcenia i wewnętrzną równowagę. Zaoszczędzisz sobie późniejszych problemów, jeśli od razu ustalisz zasady współpracy z ludźmi i upewnisz się czy dobrze Cię zrozumiano.

Chętnie pomagasz innym ludziom, masz sporą intuicję w znajdowaniu rozwiązań różnych problemów. Potrafisz również nieźle zorientować się w ludzkiej psychice. Wskazana jest praca w miejscach cichych, spokojnych, w zacisznych gabinetach.

Reklamy

13 Komentarzy »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

 1. Witam, u mnie się nie sprawdza 😦 i jest sprzeczne z moim Saturnem w domu. Czy Saturn ma na mnie większy wpływ w domu czy w znaku. W znaku spędza ponad 2 lata więc działa na sporą grupę ludzi więc chyba w niedużym stopniu.
  Jeśli ktoś ma Saturna w domu tym samym, którym włada znak to chyba źle, np dom 4 w Raku?
  Proszę o odpowiedź.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Witaj Iza,
  w astrologii nic nie jest „źle”, ani „dobrze”. W astrologii jest tak jak w życiu. Czasem jednoznacznie, a czasem sprzecznie. Koniecznie przed czytaniem tego bloga należy zapoznać się z zakładką WAŻNE, bo w Astrologii dla opornych omawiam po kolei pojedyncze układy planet. A pełna interpretacja horoskopu polega na syntezie wszystkich układów w horoskopie: czyli obecności planety w znaku, domu, jej aspektach i tranzytów do danej planety.
  Proponuję, abyś przesłała na mojego maila swoje dane, a ja podpowiem Ci na priv, co tam może w Twoim Saturnie „nie działać”, ok? 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 3. Dziękuję. Pytam, ponieważ myślałam, że Saturn ma znaczenie tylko w domach a ostatecznie „Rodzaj pracy i wybranej kariery zawodowej, rodzaj obowiązków, trudności, doświadczeń.” jak przeczytalam na stronie astrocafe.pl gdzie jest kurs astrologii w opracowaniu Pana Stachniewicza. I zaczelam sie gubic jak to z tym Saturnem jest 😦

  Polubione przez 1 osoba

 4. Hmmm Iza, jak mam Ci pomóc, jeśli nie wiem nic o Twoim Saturnie? Napisz o nim coś więcej.
  Saturn jest trudny i w dodatku narosło wokół niego mnóstwo nieszczególnych opinii: że taki niedobry, że ogranicza, opóźnia i przeszkadza.
  A, moim zdaniem, jest inaczej. Po pierwsze Saturn niczego nie powoduje. A przynajmniej nauka jeszcze tego nie udowodniła. Wiec możemy powiedzieć, że Saturn, jak i inne planety „symbolizuje”.
  A symbolizuje przede wszystkim wielkie sprzątanie zaniedbanych spraw.
  Zwykle zaniedbujemy, bo jesteśmy leniwi, albo dajemy sobie na luz, albo może brakuje nam czasu. No takie jest życie, każdy coś tam zaniedbuje. Jak ktoś jest perfekcjonistą w pracy, to zaniedbuje rodzinę, jak ktoś ma fajne relacje z innymi, to sobie zaniedba rachunki, albo coś innego. Personifikując, Saturn lubi perfekcje i tam gdzie jest obecny tam zmusza nas byśmy posprzątali. Jak nam sie dalej nie chce, to dociska i wtedy jest przykro, bo przecież jak zaniedbamy płacenie czynszu, to w końcu nas wyrzucą z mieszkania. A jeśli grzecznie wyprostujemy nasze dawne błędy, to życie tez nam odpuszcza i jako tako nam sie udaje.
  Saturn także często wskazuje na dziedziny ogromnego sukcesu. Pod warunkiem oczywiście ciężkiej pracy i perfekcji. Jak zapniesz na ostatni guziczek dziedzinę dotkniętą w Twoim horoskopie Saturnem, to spodziewaj się, że będzie to z czasem docenione.
  Saturn uczy nas i utwierdza w niemodnym i obśmianym w dzisiejszych czasach przekonaniu, że ciężka praca popłaca 😀 I rzeczywiście w perspektywie całego życia wiele mamy na to dowodów.
  Ważniejszy w interpretacji Saturna jest oczywiście dom, bo to położenie bardziej indywidualne (zależne od godziny urodzenia). Ale także aspekty, które Saturn tworzy z planetami osobistymi. Znak opisuje sposób radzenia sobie z Saturnem, a dom – dziedzinę, rodzaj spraw do przepracowania.
  Jeszcze raz gorąco polecam wszystkim zainteresowanym rewelacyjną książkę “Saturn” autorstwa Liz Greene, dostępną w wielu księgarniach internetowych.
  Jeśli masz pytania, pytaj dalej 🙂
  Pozdrawiam serdecznie – Olga –

  Polubione przez 1 osoba

 5. witam, ja mam problem – jak rozgryzc mojego saturna w pannie ktory jest w retrogradacji. Bardzo interesuje sie astrologia, jednak to dopiero moje poczatki i nie do wszystkiego jeszcze dotarlam. prosze o mala podpowiedz lub wskazowke.

  Polubione przez 1 osoba

 6. Witam czy posiada pani wiedze na temat nieaspektowanego Saturna? Nigdzie nie moge znalezc Literatury na ten temat.Dziekuje

  Polubienie

 7. Dzien dobry,mam pytanie dotyczace Neptuna w znakach zodiaku…Czy moglaby byc dodana jakas interpretacja dotyczaca tego zagadnienia,dziekuje z gory… 🙂 Pozdrawiam serdecznie,bardzo dobra strona poswiecona astrologii 🙂

  Polubienie

  • @Marcik, dzięki za miłe słowa.. może w przyszłości.. pozdrawiam 🙂

   Polubienie

 8. witam, czytałam książkę L.Greene o Saturnie – wg mnie ma on pozytywne znaczenie w naszym kosmogramie – pewnie gdyby go nie bylo, to nie potrafie sobie wyobrazic co by sie z nami dzialo!
  lekcje Saturna sa jak najbardziej powazne i nieprzerobione bolą… więc lepiej nauczyc sie i nie powtarzac bledow:)
  ja mam Saturna w Lwie w XII domu….

  Polubione przez 1 osoba

 9. Witam,
  Z wielkim zainteresowaniem przeczytałam o Saturnie. Czy mogę prosić o podpowiedź w jaki sposób pracować z Saturnem w Raku ( w retrogradacji) w X domu w ścisłej opozycji do Merkurego w Koziorożcu (Merkury jest w koniunkcji z Wenus w IV domu). Saturn nie odbiera żadnych pozytywnych aspektów.
  Na pewno mam problemy z autorytetami.
  Jakiś czas temu byłam u astrologa, i temu aspektowi poświęcił niewiele uwagi, skupiając się na Plutonie w XII domu. A ja jakbym nie potrafiła wyjść poza układ dom rodzinny – kariera, obie sfery przyblokowane.

  Polubione przez 1 osoba

 10. a co mozna powiedziec o satrunie w rybach dom XII?

  Polubienie

 11. Witam
  Mój Saturn jest w skorpionie ( prawie na ASC ) w 1 domu
  tworzy pół-krzyż – Jowisz + Pluton( lew, 9 dom) i mars ( wodnik ,3 dom )
  a puste ramie to Słońce, Merkury i punkt Fortuny ( bliźnięta, 7 dom )
  Jak wyglądało moje życie – to ciągle pod górę , bardzo ciężkie, odpowiedzialne
  ” dorosłe ” dzieciństwo , nieszczęśliwe małżeństwo , niepełnosprawne dziecko i ciągła samotność .
  Nigdy niekończąca się odpowiedzialność za bliskich ,nawet za byłego męża ( w końcowym etapie nawet się ze mną powtórnie ożenił ) , problemy finansowe i walka o przetrwanie z zachowaniem godności ( przerost ambicji jak mawia mój syn)
  mam prawie 60 lat i na zmianę nie ma co liczyć , mam tylko nadzieję , że nic co nas spotyka nie dzieje się na próżno .
  Pozdrawiam Maria

  Polubione przez 1 osoba


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.
Entries i komentarze feeds.

%d blogerów lubi to: